Vlatko Kostov

Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat

Pas minipërgatitjeve në Tetovë, skuadra e Renovës ka vazhduar seancat stërvitore në Ohër, ku do të përgatitet deri më 19 të këtij muaji. Gjatë këtij qndrimi ata planifikojnë të zhvillojnë edhe tre ndeshje miqësore, pas atyre me Ohridin e Napredokun. Trajneri Vllatko Kostov është i kënaqur me kushtet e punës, pasi në Tetovë mungoi një […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat
Fc Renova Team

Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret

  Shkup, 31 janar – Ekipi i futbollit Renova ka përfunduar me fazën e parë të përgatitjeve që i zhvilloi në Ohër. Skuadra nga dita e hënë ka vazhduar ushtrimet në Tetovë ku edhe do të qëndroj deri më 9 shkurt, më pas “gjipspunuesit” shkojnë sërish në Ohër ku do të zhvillojnë disa ndeshje kontrolluese. “Stërvitjet […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , | Comments Off on Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret
Kf Renova

Renova do të luftojë në dy fronte

Shkup, 20 janar – Ekipi i Renovës ka përfunduar ushtrimet disa ditore në Tetovë, ndërkohë që nga e premtja (sot)“gjipspunuesit” udhëtojnë në Ohër, ku edhe do të vazhdojnë me fazën e parë të përgatitjeve. Në këtë qendër, kësaj radhe nuk planifikohen ndeshje kontrolluese. “Përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit po shkojnë sipas plan programit të […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , | Comments Off on Renova do të luftojë në dy fronte
kf renova aaa

Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten

Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten Pa asnjë emër të ri dhe me mungesën e kosovarëve të larguar, Renova të mërkurën startoi me përgatitjet për stinorin pranveror. Trajneri Kostov paralajëmroi përforcime në të githa linjat e ekipit, ndërsa sqaroi se Renova gjatë përgatitjve dy herë do të qëndrojë në Ohër, ku pritet të […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , , , | Comments Off on Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten
Sasko Pandev

Sashko Pandev drejt Renovës

Sapas informacioneve jozyrtare nga tabori i Renovës, thonë se këto ditë pritet që në Tetovë të arrijë Sashko Pandev, lojtari i cili ka luajtur për skuadrën e Horizont Turnovo.  Siç mësojmë se tashmë lojtari në fjalë ka marrur edhe dokumentacionin nga ish klubi i tij Turnova, dhe pritet që të trasnferohet në Tetovë.Gjithashtu ofertë ka […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime, Transferime | Comments Off on Sashko Pandev drejt Renovës
KFRenova

Suat Zendeli merret vesh me Renovën

Shkup, 17 janar – Portieri Suad Zendeli karrierën e tij sërish do ta vazhdoj në qytetin e Tetovës, mirëpo jo tek skuadra e Shkëndijës që kaloi disa vite të suksesshme por tek ekipi i  Renovës. Me “gjipspunuesit” Zendeli është marrë vesh që të mbroj ngjyrat e tyre për 1 vit, me mundësi për të vazhduar. Këtë […]

Continue reading
Posted in Fotografi, Lajme, Njoftime, Transferime, Video | Tagged , , , , , , , , | Comments Off on Suat Zendeli merret vesh me Renovën