Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e KF Renovës

Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e Renovës Kryeshefi i policisë në Shtip, Dejan Petrov pas incidentit që ndodhi në ndeshjen Bregallnica – Shtip ku u sulmuan futbollistët e Renovës ka dalë me deklaratë zyrtare për personin N.S. i cili pas përfundimit të ndeshjes u fut në fushë dhe sulmoi lojtarin Dushan Simovski. Ai ka deklaruar: […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , | Comments Off on Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e KF Renovës
Renova FC

Sulmohen Lojtarët e Renovës në Shtip?!

Portieri i Renovës, Suat Zendeli, pas përfundimit të ndeshjes kundër Bregallnicës (0-0), ka treguar për “Lajm” detaje në lidhje me incidentin që ka ndodhur në Shtip, kur një tifoz i skuadrës vendase kishte sulmuar dhe rrahur bashkëlojtarin e tij Dushan Simovski. “Çka të them, përveç që ka qenë një incident i përmasave të mëdha e […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , , | Comments Off on Sulmohen Lojtarët e Renovës në Shtip?!

Derbi lokal i takoi Renovës (VIDEO)

Me zhvillimin e derbit lokal të skuadrave tetovare është kompletuar java e parë  e sezonit pranveror të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Në kuadër të javës së 19-të, skuadra e Renovës, sot si mysafir me rezultatin 2:1 e ka mundur Shkëndijën. Kushtimisht thënë mysafirët nga Xhepçishti në maksimum shfrytëzuan mos koncentrimin e “kuq e […]

Continue reading
Posted in Lajme, Video | Tagged , , , , , | Comments Off on Derbi lokal i takoi Renovës (VIDEO)