Lajmet e fundit nga sporti

Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Sot ne ora 16:00 – luajme ndeshjen me te rendesishme te sezonit. Renova vs Rabotnicki – Perballja e dyte gjysmefinale ne kuader te kupes se Maqedonise. Duhet vetem nje gol per te kaluar tutje. Kemi menaxhuar situata ende me te renda se kjo dhe me angazhim maksimal si dhe me pak fat mund t’ia dalim […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Pas nje mungese te gjate prej 5 muajsh per shkak demtimi, rikthehet sot ne fushe Fatjon Jusufi. Ndeshja e tij e fundit ishte me 18 nentor, ne ndeshjen e pare cerekfinale ndaj Vardar, ku ai arriti te shenoje nje gol senzacional, gol i cili i ndihmoi skuadres te riktheje rezultatin ne ndeshjen e dyte.

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Comments Off on Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit

Pas një dëmtimi në ndeshjen e djeshme ndaj Rabotnickit, anësori i Renovës, Mexhit Neziri, e ka teorikisht të pamundur të luaje në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e kupës të mërkurën ndaj Rabotnickit. Është për të ardhur keq sepse ai po kalonte në formën më të mirë të karrierës së tij dhe ky dëmtim nuk […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Comments Off on Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit
Emran Ramadani

Shkendija (0-1) Renova

Vleresime maksimale per kete super lojtar. Lojtari i ndeshjes pa diskutim. Shenoi golin e fitores, shume raste te krijuara, shume vrapime ne fushe, i ndihmoi mbrojtjes, i ndihmoi mesfushes, kalime spektakolare dhe i pandalshem pergjate gjithe ndeshjes. Brenda skuadres, ka nje teori qe thote: “Ai nuk do t’ia dije se ke ka perballe!” – Super […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged | Comments Off on Shkendija (0-1) Renova

Renova ‘liron’ Stepanovskin

Metodija Stepanovski nuk është më futbollist i Renovës. Me pëlqim të të dy palëve është ndërprerë bashkëpunimi, ndërsa drejtori sportiv i Klubit Futbollistik ‘Renova’, Lirim Saiti, falenderoi futbollistin nga Manastiri, për kontributin e dhënë në vitet kur Renova u shpall kampione dhe fitoi Kupën e Maqedonisë. Stepanovski më parë ka luajtur për Pelisterin, Rabotniçkin dhe […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime, Transferime | Comments Off on Renova ‘liron’ Stepanovskin

Kupa e Maqedonisë për grupmoshat e reja (juniorët) ndërmjet KF Renova – FK Metalurg

KF Renova – FK Metalurg Junioret e Renoves do te kerkojne te perserisin suksesin e vitit 2011 ku triumfuan si ne Kupe ashtu edhe ne Lige. Kete vit ata kane rastin te triumfojne ne finalen e dyte brenda tre viteve. Do te jete e veshtire, por asgje nuk eshte e pamundur. Urojme shume fat dhe […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , | Comments Off on Kupa e Maqedonisë për grupmoshat e reja (juniorët) ndërmjet KF Renova – FK Metalurg

Proektili i Idrizit e caktoi fituesin

Me përballjen Renova – Napredoku ka nisur sot java e 26-të e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Skuadra nga Xhepçishti e cila ishte favorit para kësaj përballje u desh të mundohet shumë për të ardhur deri tek fitorja me rezultatin 2:1. Renova e para kishte kaluar në avantazh me golin e shënuar nga Agron […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Proektili i Idrizit e caktoi fituesin

Renova vs Teteks java e 23-të në ligën e parë të Maqedonisë

Neser ne ora 13:00 luhet java e 23-te ne ligen e pare te Maqedonise.. |Renova vs Teteks| Renova, ne nje super forme pas rezultateve fantastike kete gjysmestinor pranveror, do te perballet me rivalin e qytetit Teteks qe per momentin ndodhet ne vendin e fundit ne tabel me vetem 16 pike te tubuara. Ndeshjet e tilla […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , | Comments Off on Renova vs Teteks java e 23-të në ligën e parë të Maqedonisë

Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e KF Renovës

Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e Renovës Kryeshefi i policisë në Shtip, Dejan Petrov pas incidentit që ndodhi në ndeshjen Bregallnica – Shtip ku u sulmuan futbollistët e Renovës ka dalë me deklaratë zyrtare për personin N.S. i cili pas përfundimit të ndeshjes u fut në fushë dhe sulmoi lojtarin Dushan Simovski. Ai ka deklaruar: […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , | Comments Off on Dënohet fansi që sulmoi lojtarin e KF Renovës