Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Sot ne ora 16:00 – luajme ndeshjen me te rendesishme te sezonit. Renova vs Rabotnicki – Perballja e dyte gjysmefinale ne kuader te kupes se Maqedonise. Duhet vetem nje gol per te kaluar tutje. Kemi menaxhuar situata ende me te renda se kjo dhe me angazhim maksimal si dhe me pak fat mund t’ia dalim […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Pas nje mungese te gjate prej 5 muajsh per shkak demtimi, rikthehet sot ne fushe Fatjon Jusufi. Ndeshja e tij e fundit ishte me 18 nentor, ne ndeshjen e pare cerekfinale ndaj Vardar, ku ai arriti te shenoje nje gol senzacional, gol i cili i ndihmoi skuadres te riktheje rezultatin ne ndeshjen e dyte.

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit

Pas një dëmtimi në ndeshjen e djeshme ndaj Rabotnickit, anësori i Renovës, Mexhit Neziri, e ka teorikisht të pamundur të luaje në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e kupës të mërkurën ndaj Rabotnickit. Është për të ardhur keq sepse ai po kalonte në formën më të mirë të karrierës së tij dhe ky dëmtim nuk […]

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit
Emran Ramadani

Shkendija (0-1) Renova

Vleresime maksimale per kete super lojtar. Lojtari i ndeshjes pa diskutim. Shenoi golin e fitores, shume raste te krijuara, shume vrapime ne fushe, i ndihmoi mbrojtjes, i ndihmoi mesfushes, kalime spektakolare dhe i pandalshem pergjate gjithe ndeshjes. Brenda skuadres, ka nje teori qe thote: “Ai nuk do t’ia dije se ke ka perballe!” – Super […]

Continue reading
Posted in News | Tagged | Comments Off on Shkendija (0-1) Renova