Renova, Fitore E Madhe Ndaj Pelisterit (VIDEO)

Renova ka shënuar fitore të madhe në njërën nga ndeshjet derbi të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, duke mundur skuadrën e Pelisterit me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Qatip Osmani në këtë përballje e dëshironin më shumë fitoren dhe atë e arritën vetëm një minutë para fundit të takimit […]

Continue reading
Posted in News, Video | Tagged , , , | Comments Off on Renova, Fitore E Madhe Ndaj Pelisterit (VIDEO)

Rabotnicki dhe Renova 0:0

Ndeshja e parë e javës së 21-të në elitën e futbollit vendor ka përfunduar me barazim pa gola. Ishte kjo një ndeshje tipike kampionale, në të cilën Renova ishte skuadër më e mirë, duke krijuar më shumë raste para portës së vendasve, të cilët në anën tjetër rastet e tyre më të mira i patën […]

Continue reading
Posted in News | Tagged | Comments Off on Rabotnicki dhe Renova 0:0
KF-Renova

Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

Java e 21-të e sezonit pranveror nis të shtunën me ballafaqimin mes Rabotnickit dhe Renovës, në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup. Për kapitenin Fisnik Nuhiu përballja me “romantikët” do të jetë shumë e zorshme. “Na pret një ndeshje shumë e rëndësishme dhe shumë e vështirë. Nëse duam të jemi në hap me skuadrat që dëshirojnë […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup