Lajmet e fundit nga sporti

Renova, Fitore E Madhe Ndaj Pelisterit (VIDEO)

Renova ka shënuar fitore të madhe në njërën nga ndeshjet derbi të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, duke mundur skuadrën e Pelisterit me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Qatip Osmani në këtë përballje e dëshironin më shumë fitoren dhe atë e arritën vetëm një minutë para fundit të takimit […]

Continue reading
Posted in News, Video | Tagged , , , | Comments Off on Renova, Fitore E Madhe Ndaj Pelisterit (VIDEO)

Rabotnicki dhe Renova 0:0

Ndeshja e parë e javës së 21-të në elitën e futbollit vendor ka përfunduar me barazim pa gola. Ishte kjo një ndeshje tipike kampionale, në të cilën Renova ishte skuadër më e mirë, duke krijuar më shumë raste para portës së vendasve, të cilët në anën tjetër rastet e tyre më të mira i patën […]

Continue reading
Posted in News | Tagged | Comments Off on Rabotnicki dhe Renova 0:0
KF-Renova

Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

Java e 21-të e sezonit pranveror nis të shtunën me ballafaqimin mes Rabotnickit dhe Renovës, në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup. Për kapitenin Fisnik Nuhiu përballja me “romantikët” do të jetë shumë e zorshme. “Na pret një ndeshje shumë e rëndësishme dhe shumë e vështirë. Nëse duam të jemi në hap me skuadrat që dëshirojnë […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup
KF Renova

Renova me tre mungesa të mëdha në Shtip

Fisnik Nuhiu, Emran Ramadani dhe Burim Sadiki nuk do të paraqiten në ndeshjen e Renovës kundër Bregallnicës në Shtip, të dielën prej orës 14:00. Kryetrajneri, Qatip Osmani, ka konfirmuar se kjo treshe do të mungoj për arsye kartonësh. “Në Shtip do të jemi pa tre futbollistët kyç, kapiteni Nuhiu, sulmuesi Ramadani dhe mesfushori Sadiki. Mirëpo, […]

Continue reading
Posted in News | Tagged | Comments Off on Renova me tre mungesa të mëdha në Shtip

Renova 1:2 Karpa

Renova 1:2 Karpa  Gjate dites se sotme, Renova zhvilloi nje ndeshje miqesore me skuadren Boshnjake Karpa. Ndeshja perfundoi me rezultatin 1:2 ne te mire te mysafireve, ndersa per Renoven shenoi Argjend Gafuri nga penalltia.

Continue reading
Posted in News | Tagged , | Comments Off on Renova 1:2 Karpa

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT Renova ka fituar 2:0 Shkupin në një takim kontrollues të zhvilluar sot terenin me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë. Takimi foli më shumë për “gjipspunuesit” të cilët triumfuan falë golave të Xhelil Abdulla dhe Emran Ramadanit të shënuar në pjesën e dytë. Pavarësisht rezultatit primare për trajnerët […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , | Comments Off on RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT
Fisnik Nuhiu

Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Tetovë, Renova dhe Makedonija GJP luajtën baras 2-2. Golat për Renovën i shënuan përforcimi i ri Petkovski, pas një harkimi të Sadikut, për barazim të rezultatit në 1-1 në pjesën e dytë, dhe mbrojtësit Visar Musliu me kokë barazoi në 2-2 pas krosimit të Fisnik Nuhiut. Për Makedonija GP, […]

Continue reading
Posted in News, Video | Tagged , , , , , | Comments Off on Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Tagged , , , , | Comments Off on Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova
KF-Renova

KF Renova prezanton përforcimet e reja

Skuadra futbollistike e Renovës prej ditësh ka filluar përgaditjet për sezonin e ri me skuadrën që po zhvillon seancat stërvitore në ambiente të mbyllura për shkak të motit të ftohtë. Sipas planit, është paraparë që skuadra të udhëtoje në Ohër kah fundi i muajit për të vijuar me përgaditjet dhe më pas do të rikthehet […]

Continue reading
Posted in News, Information | Tagged | Comments Off on KF Renova prezanton përforcimet e reja