Lajmet e fundit nga sporti

Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Sot ne ora 16:00 – luajme ndeshjen me te rendesishme te sezonit. Renova vs Rabotnicki – Perballja e dyte gjysmefinale ne kuader te kupes se Maqedonise. Duhet vetem nje gol per te kaluar tutje. Kemi menaxhuar situata ende me te renda se kjo dhe me angazhim maksimal si dhe me pak fat mund t’ia dalim […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Renova-Luajmë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit

Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Pas nje mungese te gjate prej 5 muajsh per shkak demtimi, rikthehet sot ne fushe Fatjon Jusufi. Ndeshja e tij e fundit ishte me 18 nentor, ne ndeshjen e pare cerekfinale ndaj Vardar, ku ai arriti te shenoje nje gol senzacional, gol i cili i ndihmoi skuadres te riktheje rezultatin ne ndeshjen e dyte.

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit

Pas një dëmtimi në ndeshjen e djeshme ndaj Rabotnickit, anësori i Renovës, Mexhit Neziri, e ka teorikisht të pamundur të luaje në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e kupës të mërkurën ndaj Rabotnickit. Është për të ardhur keq sepse ai po kalonte në formën më të mirë të karrierës së tij dhe ky dëmtim nuk […]

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit
Emran Ramadani

Shkendija (0-1) Renova

Vleresime maksimale per kete super lojtar. Lojtari i ndeshjes pa diskutim. Shenoi golin e fitores, shume raste te krijuara, shume vrapime ne fushe, i ndihmoi mbrojtjes, i ndihmoi mesfushes, kalime spektakolare dhe i pandalshem pergjate gjithe ndeshjes. Brenda skuadres, ka nje teori qe thote: “Ai nuk do t’ia dije se ke ka perballe!” – Super […]

Continue reading
Posted in News | Tagged | Comments Off on Shkendija (0-1) Renova

Renova ‘liron’ Stepanovskin

Metodija Stepanovski nuk është më futbollist i Renovës. Me pëlqim të të dy palëve është ndërprerë bashkëpunimi, ndërsa drejtori sportiv i Klubit Futbollistik ‘Renova’, Lirim Saiti, falenderoi futbollistin nga Manastiri, për kontributin e dhënë në vitet kur Renova u shpall kampione dhe fitoi Kupën e Maqedonisë. Stepanovski më parë ka luajtur për Pelisterin, Rabotniçkin dhe […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Comments Off on Renova ‘liron’ Stepanovskin

Macedonian Cup for younger age groups (juniors) between FC Renova – FK Metalurg

KF Renova – FK Metalurg Junioret e Renoves do te kerkojne te perserisin suksesin e vitit 2011 ku triumfuan si ne Kupe ashtu edhe ne Lige. Kete vit ata kane rastin te triumfojne ne finalen e dyte brenda tre viteve. Do te jete e veshtire, por asgje nuk eshte e pamundur. Urojme shume fat dhe […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , | Comments Off on Macedonian Cup for younger age groups (juniors) between FC Renova – FK Metalurg