Njoftime

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Tagged , , , , | Comments Off on Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova
KF-Renova

KF Renova prezanton përforcimet e reja

Skuadra futbollistike e Renovës prej ditësh ka filluar përgaditjet për sezonin e ri me skuadrën që po zhvillon seancat stërvitore në ambiente të mbyllura për shkak të motit të ftohtë. Sipas planit, është paraparë që skuadra të udhëtoje në Ohër kah fundi i muajit për të vijuar me përgaditjet dhe më pas do të rikthehet […]

Continue reading
Posted in News, Information | Tagged | Comments Off on KF Renova prezanton përforcimet e reja

Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Pas nje mungese te gjate prej 5 muajsh per shkak demtimi, rikthehet sot ne fushe Fatjon Jusufi. Ndeshja e tij e fundit ishte me 18 nentor, ne ndeshjen e pare cerekfinale ndaj Vardar, ku ai arriti te shenoje nje gol senzacional, gol i cili i ndihmoi skuadres te riktheje rezultatin ne ndeshjen e dyte.

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Rikthehet në fushë Fatjon Jusufi

Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit

Pas një dëmtimi në ndeshjen e djeshme ndaj Rabotnickit, anësori i Renovës, Mexhit Neziri, e ka teorikisht të pamundur të luaje në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e kupës të mërkurën ndaj Rabotnickit. Është për të ardhur keq sepse ai po kalonte në formën më të mirë të karrierës së tij dhe ky dëmtim nuk […]

Continue reading
Posted in News, Information | Comments Off on Lëndohet anësori i Renovës Mexhit Neziri në ndeshjen gjat Rabotnickit

Renova ‘liron’ Stepanovskin

Metodija Stepanovski nuk është më futbollist i Renovës. Me pëlqim të të dy palëve është ndërprerë bashkëpunimi, ndërsa drejtori sportiv i Klubit Futbollistik ‘Renova’, Lirim Saiti, falenderoi futbollistin nga Manastiri, për kontributin e dhënë në vitet kur Renova u shpall kampione dhe fitoi Kupën e Maqedonisë. Stepanovski më parë ka luajtur për Pelisterin, Rabotniçkin dhe […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Comments Off on Renova ‘liron’ Stepanovskin
Renova FC

Attacked players of FC Renovas in Stip?!

Renova goalkeeper, Suat Zendeli, after the match against Bregalnica (0-0), has been shown to “news” details about the incident that happened in Stip, when a local team fan attacked and beat his bashkëlojtarin DusanSimovski. “What can I say, except that there was a large-scale incident that originated at the beginning of the match. A large […]

Continue reading
Posted in News, Information | Tagged , , , | Comments Off on Attacked players of FC Renovas in Stip?!
Kf Renova

Renova do të luftojë në dy fronte

Shkup, 20 janar – Ekipi i Renovës ka përfunduar ushtrimet disa ditore në Tetovë, ndërkohë që nga e premtja (sot)“gjipspunuesit” udhëtojnë në Ohër, ku edhe do të vazhdojnë me fazën e parë të përgatitjeve. Në këtë qendër, kësaj radhe nuk planifikohen ndeshje kontrolluese. “Përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit po shkojnë sipas plan programit të […]

Continue reading
Posted in News, Information | Tagged , , | Comments Off on Renova do të luftojë në dy fronte
kf renova aaa

Renova start

  kf renova aaa Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten Pa asnjë emër të ri dhe me mungesën e kosovarëve të larguar, Renova të mërkurën startoi me përgatitjet për stinorin pranveror. Trajneri Kostov paralajëmroi përforcime në të githa linjat e ekipit, ndërsa sqaroi se Renova gjatë përgatitjve dy herë do të qëndrojë në […]

Continue reading
Posted in News, Information | Tagged , , , , | Comments Off on Renova start
Sasko Pandev

Sasko Pandev transferred to Renova

  Sasko Pandev Sapas informacioneve jozyrtare nga tabori i Renovës, thonë se këto ditë pritet që në Tetovë të arrijë Sashko Pandev, lojtari i cili ka luajtur për skuadrën e Horizont Turnovo.  Siç mësojmë se tashmë lojtari në fjalë ka marrur edhe dokumentacionin nga ish klubi i tij Turnova, dhe pritet që të trasnferohet në […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Comments Off on Sasko Pandev transferred to Renova