KF-Renova

Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

Java e 21-të e sezonit pranveror nis të shtunën me ballafaqimin mes Rabotnickit dhe Renovës, në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup. Për kapitenin Fisnik Nuhiu përballja me “romantikët” do të jetë shumë e zorshme. “Na pret një ndeshje shumë e rëndësishme dhe shumë e vështirë. Nëse duam të jemi në hap me skuadrat që dëshirojnë […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT Renova ka fituar 2:0 Shkupin në një takim kontrollues të zhvilluar sot terenin me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë. Takimi foli më shumë për “gjipspunuesit” të cilët triumfuan falë golave të Xhelil Abdulla dhe Emran Ramadanit të shënuar në pjesën e dytë. Pavarësisht rezultatit primare për trajnerët […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , | Comments Off on RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT
Fisnik Nuhiu

Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Tetovë, Renova dhe Makedonija GJP luajtën baras 2-2. Golat për Renovën i shënuan përforcimi i ri Petkovski, pas një harkimi të Sadikut, për barazim të rezultatit në 1-1 në pjesën e dytë, dhe mbrojtësit Visar Musliu me kokë barazoi në 2-2 pas krosimit të Fisnik Nuhiut. Për Makedonija GP, […]

Continue reading
Posted in News, Video | Tagged , , , , , | Comments Off on Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in News, Information, Transferime | Tagged , , , , | Comments Off on Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova
kf renova aaa

Building incredible: Renova and 293 on the list of clubs FNHSF’s

Renova e Tetovës ka shënuar një ngritje të pabesueshme në listën mujore të Federatës Ndërkombëtare për histori të futbollit dhe statistika (FNHFS), pasi “gjipspunuesit” ndajnë vendin e 176-të. Tre fitore në katër ndeshjet eliminatore të Ligës së Europës i mundësuan Renovës të bëjë një hap të madh dhe të bëhet ekipi më i mirë nga […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , | Comments Off on Building incredible: Renova and 293 on the list of clubs FNHSF’s
Vlatko Kostov

Kostov:Renova will be ready for league

After mini training at Tetova Renova team continued training sessions in Ohrid,where they will be prepared by 19 of this month. During this qndrimi they plan todevelop three friendly matches, post them to the Napredokun Ohrid. Vlatko Kostov coach is satisfied with working conditions, as in Tetovo missed a thing. “In Tetovo skishim no conditions for work and for this reason, we decided to movein Ohrid. I think that by February 19 will be able to complete the preparatory plan,complete with match control. It is clear that winter conditions dictate how to work, “he says. Renova has friendly Tuesday Gostivar, on February 16 Pelisterin faces, and twodays later with Proleterin of Zrenjanin. “The defeat of Ohrid is not a concern because we are aware […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , , , | Comments Off on Kostov:Renova will be ready for league
Fc Renova Team

Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret

  Fc Renova Team   Shkup, 31 janar – Ekipi i futbollit Renova ka përfunduar me fazën e parë të përgatitjeve që i zhvilloi në Ohër. Skuadra nga dita e hënë ka vazhduar ushtrimet në Tetovë ku edhe do të qëndroj deri më 9 shkurt, më pas “gjipspunuesit” shkojnë sërish në Ohër ku do të zhvillojnë […]

Continue reading
Posted in News | Tagged , , , | Comments Off on Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret