RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT Renova ka fituar 2:0 Shkupin në një takim kontrollues të zhvilluar sot terenin me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë. Takimi foli më shumë për “gjipspunuesit” të cilët triumfuan falë golave të Xhelil Abdulla dhe Emran Ramadanit të shënuar në pjesën e dytë. Pavarësisht rezultatit primare për trajnerët […]

Continue reading
Posted in Вести | Tagged , , , | Коментарите се исклучени на RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in Вести, информации, Transferime | Tagged , , , , | Коментарите се исклучени на Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova
KF-Renova

KF Renova prezanton përforcimet e reja

Skuadra futbollistike e Renovës prej ditësh ka filluar përgaditjet për sezonin e ri me skuadrën që po zhvillon seancat stërvitore në ambiente të mbyllura për shkak të motit të ftohtë. Sipas planit, është paraparë që skuadra të udhëtoje në Ohër kah fundi i muajit për të vijuar me përgaditjet dhe më pas do të rikthehet […]

Continue reading
Posted in Вести, информации | Tagged | Коментарите се исклучени на KF Renova prezanton përforcimet e reja

Купот на Македонија за помладите возрасни групи (јуниори) помеѓу ФК Ренова – ФК Металург

KF Renova – FK Metalurg Junioret e Renoves do te kerkojne te perserisin suksesin e vitit 2011 ku triumfuan si ne Kupe ashtu edhe ne Lige. Kete vit ata kane rastin te triumfojne ne finalen e dyte brenda tre viteve. Do te jete e veshtire, por asgje nuk eshte e pamundur. Urojme shume fat dhe […]

Continue reading
Posted in Вести | Tagged , , , , | Коментарите се исклучени на Купот на Македонија за помладите возрасни групи (јуниори) помеѓу ФК Ренова – ФК Металург
Renova FC

Играчите на Ренова нападнати во Штип?!

Натпреварот меѓу Брегалница и Ренова во Штип имал и „трето полувреме“, во кое еден навивач на домашниот тим го нападнал Душан Симовски, играчот на Ренова, а потоа имало голема мешаница и во тунелот. Ова за „Лајм“ го истакнува голманот на Ренова, Суад Зендели, кој исто така бил вклучен во мешаницата, за да го одбрани својот […]

Continue reading
Posted in Вести, информации | Tagged , , , | Коментарите се исклучени на Играчите на Ренова нападнати во Штип?!
Vlatko Kostov

Костов:Ренова ќе биде подготвена за шампионатот

After mini training at Tetova Renova team continued training sessions in Ohrid,where they will be prepared by 19 of this month. During this qndrimi they plan todevelop three friendly matches, post them to the Napredokun Ohrid. Vlatko Kostov coach is satisfied with working conditions, as in Tetovo missed a thing. “In Tetovo skishim no conditions for work and for this reason, we decided to movein Ohrid. I think that by February 19 will be able to complete the preparatory plan,complete with match control. It is clear that winter conditions dictate how to work, “he says. Renova has friendly Tuesday Gostivar, on February 16 Pelisterin faces, and twodays later with Proleterin of Zrenjanin. “The defeat of Ohrid is not a concern because we are aware […]

Continue reading
Posted in Вести | Tagged , , , , , | Коментарите се исклучени на Костов:Ренова ќе биде подготвена за шампионатот
Kf Renova

Renova do të luftojë në dy fronte

Shkup, 20 janar – Ekipi i Renovës ka përfunduar ushtrimet disa ditore në Tetovë, ndërkohë që nga e premtja (sot)“gjipspunuesit” udhëtojnë në Ohër, ku edhe do të vazhdojnë me fazën e parë të përgatitjeve. Në këtë qendër, kësaj radhe nuk planifikohen ndeshje kontrolluese. “Përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit po shkojnë sipas plan programit të […]

Continue reading
Posted in Вести, информации | Tagged , , | Коментарите се исклучени на Renova do të luftojë në dy fronte
kf renova aaa

Ренова стартува

  kf renova aaa Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten Pa asnjë emër të ri dhe me mungesën e kosovarëve të larguar, Renova të mërkurën startoi me përgatitjet për stinorin pranveror. Trajneri Kostov paralajëmroi përforcime në të githa linjat e ekipit, ndërsa sqaroi se Renova gjatë përgatitjve dy herë do të qëndrojë në […]

Continue reading
Posted in Вести, информации | Tagged , , , , | Коментарите се исклучени на Ренова стартува
KFRenova

Зендели Сват се занимаваат со Ренова

Како што велат нашите информации од таборот на “штофарите”, голема е веројатноста уште во текот на денешниот ден Илбер Али да потпише за Тетекс. Искусниот шпиц кој минатите шест месеци ги мина како играч на Вардар се враќа во Тетово. Велиме се враќа зошто Али токму од Ренова, каде мина неколку сезони, во јули се […]

Continue reading
Posted in Fotografi, Вести, информации, Transferime, Video | Tagged , , , , , , , , | Коментарите се исклучени на Зендели Сват се занимаваат со Ренова