Проектилот на Идризи го реши победникот

Екипата на Ренова извојува тешка победа на гостувањето во Тетово против Напредок со која се искачи на 4. позиција на прволигашката табела. Ренова – Напредок 2-1 (1-1) Стрелци Агрон Мемеди (7м), Менсур Идризи (82м) за Ренова и Симјнаовски (42м) за Напредок Ренова: Зендели, Велија (Скендер 80м), Степановски, Ристов, Силјановски, Мемеди, Гафури, Симовски, Салии(Е.Асани 90м), Пандев […]

Continue reading
Posted in Вести | Tagged , , , , , | Коментарите се исклучени на Проектилот на Идризи го реши победникот