KF-Renova

Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

Java e 21-të e sezonit pranveror nis të shtunën me ballafaqimin mes Rabotnickit dhe Renovës, në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup. Për kapitenin Fisnik Nuhiu përballja me “romantikët” do të jetë shumë e zorshme. “Na pret një ndeshje shumë e rëndësishme dhe shumë e vështirë. Nëse duam të jemi në hap me skuadrat që dëshirojnë […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Nuhiu: Shpresojmë se nuk do të humbim në Shkup

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT Renova ka fituar 2:0 Shkupin në një takim kontrollues të zhvilluar sot terenin me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë. Takimi foli më shumë për “gjipspunuesit” të cilët triumfuan falë golave të Xhelil Abdulla dhe Emran Ramadanit të shënuar në pjesën e dytë. Pavarësisht rezultatit primare për trajnerët […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , | Comments Off on RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT
Fisnik Nuhiu

Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Tetovë, Renova dhe Makedonija GJP luajtën baras 2-2. Golat për Renovën i shënuan përforcimi i ri Petkovski, pas një harkimi të Sadikut, për barazim të rezultatit në 1-1 në pjesën e dytë, dhe mbrojtësit Visar Musliu me kokë barazoi në 2-2 pas krosimit të Fisnik Nuhiut. Për Makedonija GP, […]

Continue reading
Posted in Lajme, Video | Tagged , , , , , | Comments Off on Kapiteni i Renovës, Nuhiu flet pas miqësores kundër Makedonijës (VIDEO)

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime, Transferime | Tagged , , , , | Comments Off on Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Proektili i Idrizit e caktoi fituesin

Me përballjen Renova – Napredoku ka nisur sot java e 26-të e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Skuadra nga Xhepçishti e cila ishte favorit para kësaj përballje u desh të mundohet shumë për të ardhur deri tek fitorja me rezultatin 2:1. Renova e para kishte kaluar në avantazh me golin e shënuar nga Agron […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Proektili i Idrizit e caktoi fituesin
kf renova aaa

Ngritje e pabesueshme: Renova e 293-ta në listën e FNHSF-së për klube

Renova e Tetovës ka shënuar një ngritje të pabesueshme në listën mujore të Federatës Ndërkombëtare për histori të futbollit dhe statistika (FNHFS), pasi “gjipspunuesit” ndajnë vendin e 176-të. Tre fitore në katër ndeshjet eliminatore të Ligës së Europës i mundësuan Renovës të bëjë një hap të madh dhe të bëhet ekipi më i mirë nga […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , | Comments Off on Ngritje e pabesueshme: Renova e 293-ta në listën e FNHSF-së për klube
Vlatko Kostov

Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat

Pas minipërgatitjeve në Tetovë, skuadra e Renovës ka vazhduar seancat stërvitore në Ohër, ku do të përgatitet deri më 19 të këtij muaji. Gjatë këtij qndrimi ata planifikojnë të zhvillojnë edhe tre ndeshje miqësore, pas atyre me Ohridin e Napredokun. Trajneri Vllatko Kostov është i kënaqur me kushtet e punës, pasi në Tetovë mungoi një […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat
Fc Renova Team

Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret

  Shkup, 31 janar – Ekipi i futbollit Renova ka përfunduar me fazën e parë të përgatitjeve që i zhvilloi në Ohër. Skuadra nga dita e hënë ka vazhduar ushtrimet në Tetovë ku edhe do të qëndroj deri më 9 shkurt, më pas “gjipspunuesit” shkojnë sërish në Ohër ku do të zhvillojnë disa ndeshje kontrolluese. “Stërvitjet […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , | Comments Off on Renova, dihen kundërshtarët për miqësoret