RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT Renova ka fituar 2:0 Shkupin në një takim kontrollues të zhvilluar sot terenin me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë. Takimi foli më shumë për “gjipspunuesit” të cilët triumfuan falë golave të Xhelil Abdulla dhe Emran Ramadanit të shënuar në pjesën e dytë. Pavarësisht rezultatit primare për trajnerët […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , | Comments Off on RENOVA E FITON MIQËSOREN NDAJ SHKUPIT

Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova

Futbollisti nga Bogovina e Tetovës, Liridon Iljazi, pas 6 muajve të kaluar te Sileksi, në këtë merkato të janarit vendosi që sërish të kthehet në vendlindje dhe të veshë fanellën e skuadrës së Renovës. Ai ishte i pakënaqur me hapësirën që iu dha te skuadra nga KRATOVA, me ç’rast vendosi që të prish kontratën dhe […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime, Transferime | Tagged , , , , | Comments Off on Liridon Iljazi i kënaqur me transferimin te Renova
KF-Renova

KF Renova prezanton përforcimet e reja

Skuadra futbollistike e Renovës prej ditësh ka filluar përgaditjet për sezonin e ri me skuadrën që po zhvillon seancat stërvitore në ambiente të mbyllura për shkak të motit të ftohtë. Sipas planit, është paraparë që skuadra të udhëtoje në Ohër kah fundi i muajit për të vijuar me përgaditjet dhe më pas do të rikthehet […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged | Comments Off on KF Renova prezanton përforcimet e reja

Kupa e Maqedonisë për grupmoshat e reja (juniorët) ndërmjet KF Renova – FK Metalurg

KF Renova – FK Metalurg Junioret e Renoves do te kerkojne te perserisin suksesin e vitit 2011 ku triumfuan si ne Kupe ashtu edhe ne Lige. Kete vit ata kane rastin te triumfojne ne finalen e dyte brenda tre viteve. Do te jete e veshtire, por asgje nuk eshte e pamundur. Urojme shume fat dhe […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , | Comments Off on Kupa e Maqedonisë për grupmoshat e reja (juniorët) ndërmjet KF Renova – FK Metalurg
Renova FC

Sulmohen Lojtarët e Renovës në Shtip?!

Portieri i Renovës, Suat Zendeli, pas përfundimit të ndeshjes kundër Bregallnicës (0-0), ka treguar për “Lajm” detaje në lidhje me incidentin që ka ndodhur në Shtip, kur një tifoz i skuadrës vendase kishte sulmuar dhe rrahur bashkëlojtarin e tij Dushan Simovski. “Çka të them, përveç që ka qenë një incident i përmasave të mëdha e […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , , | Comments Off on Sulmohen Lojtarët e Renovës në Shtip?!
Vlatko Kostov

Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat

Pas minipërgatitjeve në Tetovë, skuadra e Renovës ka vazhduar seancat stërvitore në Ohër, ku do të përgatitet deri më 19 të këtij muaji. Gjatë këtij qndrimi ata planifikojnë të zhvillojnë edhe tre ndeshje miqësore, pas atyre me Ohridin e Napredokun. Trajneri Vllatko Kostov është i kënaqur me kushtet e punës, pasi në Tetovë mungoi një […]

Continue reading
Posted in Lajme | Tagged , , , , , | Comments Off on Kostov:Renova do të jetë e përgatitur për kampionat
Kf Renova

Renova do të luftojë në dy fronte

Shkup, 20 janar – Ekipi i Renovës ka përfunduar ushtrimet disa ditore në Tetovë, ndërkohë që nga e premtja (sot)“gjipspunuesit” udhëtojnë në Ohër, ku edhe do të vazhdojnë me fazën e parë të përgatitjeve. Në këtë qendër, kësaj radhe nuk planifikohen ndeshje kontrolluese. “Përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit po shkojnë sipas plan programit të […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , | Comments Off on Renova do të luftojë në dy fronte
kf renova aaa

Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten

Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten Pa asnjë emër të ri dhe me mungesën e kosovarëve të larguar, Renova të mërkurën startoi me përgatitjet për stinorin pranveror. Trajneri Kostov paralajëmroi përforcime në të githa linjat e ekipit, ndërsa sqaroi se Renova gjatë përgatitjve dy herë do të qëndrojë në Ohër, ku pritet të […]

Continue reading
Posted in Lajme, Njoftime | Tagged , , , , | Comments Off on Renova startoi, Shkëndija e shtyu për të ejnten
KFRenova

Suat Zendeli merret vesh me Renovën

Shkup, 17 janar – Portieri Suad Zendeli karrierën e tij sërish do ta vazhdoj në qytetin e Tetovës, mirëpo jo tek skuadra e Shkëndijës që kaloi disa vite të suksesshme por tek ekipi i  Renovës. Me “gjipspunuesit” Zendeli është marrë vesh që të mbroj ngjyrat e tyre për 1 vit, me mundësi për të vazhduar. Këtë […]

Continue reading
Posted in Fotografi, Lajme, Njoftime, Transferime, Video | Tagged , , , , , , , , | Comments Off on Suat Zendeli merret vesh me Renovën